RANDEVU İÇİN : 4447330

Köpük yöntemi ile varislerin tedavisi

Oca 16, 2017

0

Köpük yöntemi ile varislerin tedavisi

Köpük tedavisi nedir?

Varis tedavisinde enjeksiyon ile ilaç uygulanması 100 yıllık bir geçmişe sahiptir. Günümüzde pek çok ülkede yaygın olarak kullanılan köpük tedavisinde, damar içerisinde farklı ilaçlar enjekte edilmektedir. Genel olarak köpük tedavisi oldukça düşük yan etkiyle birlikte başarılı olarak kullanılmaktadır.

 

Kullanılan ilaç nedir?

Köpük tedavisinde damar içerisine enjekte edilen ilaçlar varis tedavisinde kullanılan ilaçlarla aynıdır. İlaçlar, gaz ile karıştırılarak küçük hava kabarcıklarına sahip köpük formu oluşturulur. Bu hava kabarcıklarının damar içerisine enjekte edilmesi güvenli bir yöntemdir. Hava, toplardamarlar içerisinde hızla emilir ve ilacın etkisi görülür.

 

Köpük Tedavisi neden tercih edilmektedir?

Varis tedavisinde damar içerisine enjekte edilen ilaç, kana karıştığı anda hızla seyrelerek etkisini kaybetmektedir. Ancak köpük formu oluşturulan ilaç, damar içerisindeki kanı iterek ilacın genişlemiş damar bölgesinde yerleşmesini ve hareketsiz olarak durmasını sağlar. Böylece toplardamar içerisindeki kanın ilacın etkisini azaltması önlenmiş olur. Tedavi, daha az miktarda ilaç ile yapılabilmektedir. Bu sayede daha geniş damarlardaki varisler de etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Köpük formundaki gaz kolaylıkla dışarı atılabilmektedir.

 

Varis problemleriniz için en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneriyoruz

Prof.Dr. Mustafa SAÇAR
Varis tedavi merkezi, Balıkesir

www.mustafasacar.com

Bu sayfa 143 kez görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir