RANDEVU İÇİN : 4447330

Varis ağrısı nasıl olur?

Eki 21, 2020

0

Varis ağrısı nasıl olur?

Varisli damarlara bağlı olarak farklı belirtiler görülebilir. Ağrı da bu belirtilerden sadece bir tanesidir.

Bazı hastalar için varisli damarlar yalnızca kozmetik bir sorundur. Bununla birlikte varisli damarların genişlemesi veya kötü görüntüsü ile şikayetlerin ilişkisi net değildir. Yani, çok belirgin varisleri olan bir hastanın ciddi bir şikayeti olmaz iken, dışarıdan bakıldığında belirli belirsiz damar genişlemeleri olan bir hastada çok ciddi ağrılar, kramplar ve yanma şikayeti olabilir.

Genel olarak, çeşitli semptomlar genel ağrı ve rahatsızlık hissine katkıda bulunur. Varis ağrısı yanında diğer şikayetler şu şekildedir.

  • ağır, ağrılı bacak hissi
  • kas krampları
  • bacaklarınızda zonklama ve yanma hissi
  • baldırlarınızda ve ayak bileklerinizin çevresinde şişme
  • belirli bir damar bölgesi çevresinde yanma gibi rahatsızlık

Tüm bu semptomlar genellikle sıcak günlerde daha rahatsız edici hale gelir. Kan damarlarının daha yüksek sıcaklıklarla genişleme eğilimi vardır, bu da damar içerisindeki kapakçıkların düzgün çalışmasını daha da zorlaştırır. Sabah saatlerinde daha hafif olan şikayetleriniz, gün ilerledikçe ve ayak bileklerinizin etrafında daha fazla sıvı biriktikçe daha  da artar. Uzun süreli oturma veya ayakta durma da şikayetlerinizi ağırlaştırıcı faktörler olarak kabul edilir ve ağrıya neden olabilir.

Bu sayfa 125 kez görüntülenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir