Varis Çorapları Ne Zaman Kullanılır?

Varis Çorapları Ne Zaman Kullanılır?

Yoğun bir gün geçireceğinizi, uzun süreli olarak ayakta kalacağınızı veya uzun süreli olarak sabit şekilde oturacağınızı düşünüyorsanız varis çorabınız çok iş görecektir demektir. Ayrıca uzun süre hareketsiz kalacağınız bir araba veya uçak yolculuğuna çıkarken de bu çorapların giyilmesi çok önemlidir. Akşam olduğunda istirahat halindeyken veya yatarken çoraplarınızı çıkarabilirsiniz. Çünkü yerçekiminin toplardamarlarınıza getireceği ek yükten kurtulmuş oluyorsunuz.

Varis Çorapları nasıl giyilir?

Varis çorapları doğal olarak zor giyilmektedir. Ancak bu durumu kolaylaştırıcı bazı aparatlar veya kaygan bir kumaş kullanabilirsiniz. Özellikle burnu açık olan varis çoraplarını giyerken ayağınıza geçireceğiniz kaygan yüzeyli bir kumaş üzerinden çorabı yukarı doğru kaydırabilirsiniz. Ayrıca metal malzemeden yapılmış olan çorap giydirme aparatı ile de bu zorluğun üstesinden gelebilirsiniz.

Çorabınızı giyerken, yukarı doğru çekerken, toplanmamasına dikkat edin. Aşağı doğru yuvarlamayın, çünkü bu bir alanda çok fazla sıkıştırma yapabilir. 

Bu sayfa 124 kez görüntülenmiştir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir