BASINDA


http://www.gazetemerhaba.com/variste-yeni-bir-tedavi-yapistirici-yontemi/

 

Estetik olarak rahatsız edici bir görünüme, günlük yaşam kalitesini düşüren ağrı ve acılara sebep olan varis, günümüzdeki gelişmeler sayesinde kesi yapılmadan tedavi edilebiliyor. Varisin kesisiz tedavi yöntemlerinden biri de yapıştırıcı yöntemi. Özel Sevgi Hastanesi Kalp ve

Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Saçar tarafından başarıyla uygulanan yöntem sayesinde hastalar kısa sürede varislerinden kurtuluyor. Genellikle lokal anestezinin yeterli olduğu yapıştırıcı yönteminde diğer yöntemlerde olduğu gibi varisleşmiş toplardamara bir iğne aracılığıyla giriliyor. Özel kataterlerle varisli damarın içine kasık bölgesinden diz bölgesine kadar vücutla uyumlu yapıştırıcı bir madde enjekte ediliyor. Böylelikle damar kapanarak varis sorununu ortadan kaldırıyor. Bu yapıştırıcı maddenin vücut içinde kullanılması ise tamamen güvenli. Uzun yıllardır, tıp alanında bir çok farklı tedavide bu madde sağlıklı ve başarılı bir şekilde kullanılıyor. Maddenin insan vücuduna herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu uygulamanın diğer ameliyatsız tedavi şekilleri ile kıyaslandığında en önemli avantajı, uygulama sonrasında o bölgede herhangi bir lekelenme ve morluk olmaması ve arkasında herhangi bir iz bırakmaması. İyileşme hızı da diğer yöntemlere göre çok daha hızlı olan uygulamanın ardından hastanın varis çorabı kullanmasına gerek kalmıyor, 1-2 saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilen hasta günlük yaşamına hemen dönebiliyor.


http://www.balikesirhaberajansi.com/haber-19968-sevgi-hastanesi-yle-balikesirde-saglik-var-.html

 SEVGİ HASTANESİYLE BALIKESİRDE SAĞLIKLI GÜNLERE !


17-5-2018
İşte Sevgi Hastanesinde Gerçekleşen Ameliyat

Özel Sevgi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Saçar,gerçekleştirdikleri  Minimal İnvaziv Korener Arter Bypass Cerrahisi (MIDCAB) ile hastaların çok daha kısa bir sürede günlük hayatlarına dönebildiğini söyledi.  Saçar, “Özel Sevgi Hastanesi, MIDCAB yönteminin başarıyla uygulanabilmesi için gerekli olan teknik altyapı, deneyimli uzman kadrosu ve teknolojik imkanlara sahiptir. Bu nedenle hastamızın ameliyatı için MIDCAB yöntemi uygulamaya karar verdik. Hastamızın kalbi çalışır durumda iken sol meme altından 8 cm kadar bir kesi ile kalbe ulaşarak koroner bypass ameliyatını gerçekleştirdik. Kalbin durdurulmadığı ve göğüs kemiği kesilmeden yapılan bu yöntem sonucunda hastalar kısa sürede günlük işlerine dönebilmekte ve iyileşme süreci hızlanmaktadır. MIDCAB olarak isimlendirilen bu yöntem ile kalbe ve baypas için kullanılacak damara sol kaburga kemikleri arasından geçilerek ulaşılmakta, bu esnada herhangi bir kemik dokusuna zarar verilmemektedir. Göğüs kemiği kesilmediği için hastalar ağrı, enfeksiyon ve günlük yaşamı kısıtlayan durumlarla karşılaşmamaktadır. Ayrıca bu ameliyat esnasında kalp durdurulmadığı için kalple ve akciğerle ilgili sorunlarla da karşılaşılma riski oldukça düşüktür. Balıkesir ve çevre illere hizmet veren hastanemizde bu ameliyatın yapılmış olması şehrimiz ve halkımız için önemli bir başarıdır.” dedi. MIDCAB yönteminin kalp ameliyatı olan hastalar için avantajlı olduğunu belirten Saçar, “Yeni ameliyat yöntemi hastanın çabuk iyileşmesini sağlıyor. Göğüs kemiği kesilmeyen hasta kısa sürede normal hayatına geri dönebiliyor.  67 yaşındaki Ersin Bagatur isimli hastamıza yaptığımız ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyatın ardından kısa bir süre yoğun bakımda tuttuğumuz hastamızı servise aldık. Daha sonra da taburcu ettik. ” şeklinde konuştu.


http://www.gazetemerhaba.com/30-yasinda-bypass-ameliyati-oldu/

Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi, ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonunda, göğüs ağrısı şikayeti ile Balıkesir Sevgi Hastanesi’ne sevk edilen 30 yaşındaki Orhan Karataş’a, acil olarak koroner anjiografi yapıldı. 

Anjiografi’de kalbin bir damarına daha önceden yerleştirilmiş olan stentin tıkandığı ve kalbi besleyen damarlardan bir tanesinde yırtılma olduğu gözlendi. Kalbi besleyen üç damardaki tıkanıklık nedeniyle acil olarak ameliyata alınan Karataş adlı genç hastaya, 2.5 saat süren koroner bypass ameliyatı yapıldı. Ameliyat ekibinde Profesör Dr. Mustafa Saçar ve ekibi ile Anestezi uzmanı Feridun Alkan yer aldı. Gerçekleştirilen ameliyatta, hastanın 3 damarına bypass uygulandı. Ameliyattan sonraki gün servisteki odasında görüştüğümüz hasta Karataş, hem ameliyat ekibine, hem de yoğun bakım ve serviste yattığı sürede kendisi ile yakından ilgilenen sağlık personeline teşekkür etti. Profesör Dr. Mustafa Saçar, yaptığı açıklamada Koroner kalp rahatsızlıklarının kalıtımsal ve sonradan kazanılan risklerle ilişkisi olduğunu belirterek düzensiz beslenme, sigara ve hareketsiz yaşam tarzı ile kalp damarlarının daha hızlı tıkanabileceğini ifade etti. Özellikle sigaranın kalp damarları üzerindeki etkilerine değinen Dr. Saçar, “Tütünlü maddeler, düzensiz yaşam, stres ve kötü beslenme nedeniyle kalp rahatsızlıkları artık çok daha erken yaşlarda görülebiliyor. Bu nedenle genç, yaşlı herkesin kalp ve damar hastalıkları açısından yaşam tarzını gözden geçirmesi gerekmektedir. En ufak bir şüpheli durumda bile doktoruna başvurması önemlidir. Sevgi Hastanesi’nde kalp ve damar hastalıklarına yönelik tanı ve tedavi yöntemleri dünya standartlarında yapılmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden hastanemizde yapılan ameliyatlarda yüksek teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Ekibimiz muayene ve kontrollere gelen hastaların tedavisinde oldukça titiz davranmaktadır. Bu anlamda Balıkesir ve çevresine 7 gün 24 saat sağlık hizmeti verilmektedir” </strong>dedi. Başarılı bir koroner bypass ameliyatı geçiren ve üç damarına bypass uygulanan 30 yaşındaki Orhan Karataş,  ameliyatın 3. gününde şifa ile taburcu edildi.