RANDEVU İÇİN : 4447330

BASINDA

    Home / BASINDA

BASINDA

Son Dakika Haberleri  Diş tedavisi için geldiği memleketinde aort damarı değiştirildi

Diş tedavisi için geldiği memleketinde aort damarı değiştirildi

Almanya’dan Türkiye’ye diş tedavisi için gelen 61 yaşındaki Hüseyin Bozyer, ani başlayan karın ağrısı şikayeti sonrası yaptırdığı check-up sırasında aort damarının yırtılmak üzere olduğunu öğrendi. Soluğu Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar’ın yanında alan Bozyer, başarılı operasyon sonucu sağlığına kavuştu.Almanya’nın Wolfen şehrinde otobüs şoförlüğü yapan 61 yaşındaki Hüseyin Bozyer, memleketi Denizli’ye hem yıllık iznini geçirmek hem de diş tedavisi olmak için geldi… Almanya’dan Türkiye’ye diş tedavisi için gelen 61 yaşındaki Hüseyin Bozyer, ani başlayan karın ağrısı şikayeti sonrası yaptırdığı check-up sırasında aort damarının yırtılmak üzere olduğunu öğrendi. Soluğu Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar’ın yanında alan Bozyer, başarılı operasyon sonucu sağlığına kavuştu. Almanya’nın Wolfen şehrinde otobüs şoförlüğü yapan 61 yaşındaki Hüseyin Bozyer, memleketi Denizli’ye hem yıllık iznini geçirmek hem de diş tedavisi olmak için geldi. Diş tedavisi yaptırırken ani olarak karın ağrısı başlayan Bozyer, tavsiye üzerine Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde genel sağlık taramasına (check-up) girdi. Sağlık taraması sonucunda Bozyer’in aort damarının yırtılmak üzere olduğu öğrenildi. Sağlık taramasındaki hekimlerin Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar’a yönlendirmesi sonucu yırtılmak üzere olan aort damarı için Bozyer, anjio ünitesine alındı. Gerçekleşen kapalı ameliyat sonrası aort damarı değiştirilen Bozyer, kısa sürede sağlığına kavuşarak Almanya’ya döndü.

https://www.sabah.com.tr/denizli/2021/10/04/dis-tedavisi-icin-geldigi-memleketinde-aort-damari-degistirildi


Son Dakika Haberleri       Küçük kesi ile yapılan ameliyatla aort kapağı değiştirildi

Küçük kesi ile yapılan ameliyatla aort kapağı değiştirildi

Nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayetiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvuran 30 yaşındaki hasta, göğüs kafesinde açılan küçük bir kesi ile aort kapağı değiştirilerek sağlığına kavuşturuldu.Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan Onur Kaya (30), nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayetleri ile Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Burada Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar tarafından muayene edilen Onur Kaya’nın yapılan tetkikleri sonucunda aort damarında ciddi bir daralma tespit edildi ve Kaya… Nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayetiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvuran 30 yaşındaki hasta, göğüs kafesinde açılan küçük bir kesi ile aort kapağı değiştirilerek sağlığına kavuşturuldu. Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan Onur Kaya (30), nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayetleri ile Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Burada Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar tarafından muayene edilen Onur Kaya’nın yapılan tetkikleri sonucunda aort damarında ciddi bir daralma tespit edildi ve Kaya hastanede ameliyata alındı. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar’ın birlikte gerçekleştirdikleri başarılı operasyonda Kaya’nın göğsünde açılan 7-8 santimetrelik küçük kesi ile aort kapağı değişimi gerçekleştirildi. 3 saat süren başarılı operasyonun ardından sağlığına kavuşan Kaya, üç gün hastanede gözetim altında tutulduktan sonra dördüncü gün şifa ile taburcu oldu. Başarılı bir operasyonla 30 yaşındaki genç hastaları Kaya’yı yaşadığı sağlık sorunlarından kurtaran Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar, uyguladıkları bu özel teknik sayesinde hastanın göğüs kemiği tam kesilmediği için iyileşme ve taburcu olma süresinin çok daha kısa olduğunu belirtti.

https://www.sabah.com.tr/denizli/2021/12/11/kucuk-kesi-ile-yapilan-ameliyatla-aort-kapagi-degistirildi


Aktif Yaşam Tarzı Sergilemek Varisi Önlüyor!

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Mustafa Saçar,  birçok vatandaşın merak ettiği varis hastalığı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde varis şikayetlerinin arttığı varis hastalığının tanı ve tedavi yöntemlerini hakkında ipuçları veren Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Mustafa Saçar, “Varis, bacaklardaki kirli kanı taşıyan toplardamarların, bu kirli kanı kalbe taşıyamamasından dolayı ortaya çıkar. Toplardamarlar, kirli kanı bacak kas pompasıyla ve derin nefes alıp verirken kullandığımız diyaframın etkisiyle birlikte göğüs içindeki negatif basınç sayesinde bacaktaki kanı yukarıya taşır. Sistemlerden bir tanesinde arıza olduğu zaman toplardamar yetmezliğinin bir türü olan varisler ortaya çıkar. Varisler, oluşum mekanizmasına göre farklı belirtiler gösterir. Hafif düzeydeki varislerde sadece hafif derecede ağrılar, kramplar, kaşınmalar olurken, ileri düzeydeki ciddi varislerde iyileşmeyen yaralar ve tekrarlayan cilt enfeksiyonları ortaya çıkabilir “ dedi.

“Varis birkaç yöntemle tespit edilebilir”

Varisin oluş mekanizmasına göre farklı çeşitleri olduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Saçar, “Varis birkaç yöntemle tespit edilebilir. Öncelikle hastaları fiziki muayenesini yapıyoruz ancak gözle görülmeyen içteki damarların tespiti için doppler ultrason dediğimiz günümüzde altın standart olan görüntüleme yöntemini kullanmaktayız. Doppler ultrason görüntüleme yöntemi ile toplardamarlardaki kapakçıkların kaçak düzeyini, toplardamarların çaplarını ölçebiliyoruz ve bu sayede hangi tür tedavi uygulayacağımıza karar verebiliyoruz. Varisin oluş mekanizmasına göre farklı türleri vardır. Vücudumuzda toplardamarlar derinde, yüzeyde ve bu iki sistem arasında köprü damarlar dediğimiz toplardamarlardan oluşmaktadır.  Varisler bu damarlardan hangisinde meydana gelirse ona göre belirti verir. Varisler, ince kılcal damarlarda, orta çaplı retiküler damarlarda ve daha geniş variköz damarlarda ortaya çıkabilir” diye konuştu.

Önemli bir hasta grubu da hamilelerdir. Hamilelerde bebek büyüdükçe toplardamarlara yük artacağı için hamilelik sürecinin son dönemlerinde kalp damar doktorları tarafından değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Saçar, “Varisler derecelerine göre tedavi edilir. Hafif düzeydeki varislerde ilaç tedavisi, kompresyon tedavisi dediğimiz çorap veya bandajlama sistemi uyguluyoruz. Ancak ileri düzeydeki varislerde bunları uygulamamız yeterli olmuyor. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde artık kapalı yöntemler ile birlikte cerrahi işlemler, girişimsel işlemler yapılmakta. Hastaları aynı gün hastanede yatmalarına gerek kalmadan taburcu edebildiğimiz yöntemler var.

Varis zamanında müdahale edilmezse çeşitli komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Varis oluşumunu önlemek için aktif yaşam tarzı sergilemek gerekir. Özellikle kilo vermek çok önemli ve fit vücuda sahip olması daha iyi olur. Bacak kasları da çok önemli olup bu damarlara daha rahat kanı pompalar, sigara bırakılması da çok önemli. Hamilelerde bebek büyüdükçe toplardamarla yük artacağı için hamilelik sürecinin son dönemlerinde kalp damar doktorları tarafından değerlendirilmeli. Mümkünse de uygun varis çoraplarıyla hamilelik tamamlanmalı” ifadelerini kullandı.

https://www.haberdenizli.com/aktif-yasam-tarzi-sergilemek-varisi-onluyor


 

Yurt Dışında İki Kez Ameliyat Olan Hasta Şifayı Memleketinde Buldu
Yurt Dışında İki Kez Ameliyat Olan Hasta Şifayı Memleketinde Buldu 01 Kas 2021 Pazartesi 16:32 Yurt dışında iki kez ameliyat olan ancak şifaya kavuşamayan hasta, kesin dönüş yaptığı memleketinde yaptığı araştırmalar sonucu Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne gelerek karın içerisindeki aort damarının ve sol bacak damarının tamamen tıkalı olduğunu öğrendi. Yapılan tetkikler sonucunda gerçekleşen başarılı ameliyat ile aort damarından diz bölgesine kadar uzanan damarı değiştirildi. Hollanda’da yaşayan 57 yaşındaki Alim Altun, uzun yıllar sonra Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Hollanda’da iki kez ameliyat olan Altun, damarına stent konulmasına rağmen iki ayağında uyuşma, yürüyememe, ağrı ve bunlara bağlı uyku problemleri yaşamaya devam etti. Yaptığı araştırmalar sonucunda memleketi Denizli’de tedavi olma kararı alarak Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne başvurdu. Hastane hekimlerinden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Baltalarlı ve Prof. Dr. Mustafa Saçar, 57 yaşındaki Altun’un yapılan tetkikler ve anjiyografi sonrasında aort damarının tamamen tıkandığını tespit etti. Yapılan ameliyatta suni damar kullanılarak, Altun’un dizine kadar uzanan aort damarı değiştirildi. Şifayı memleketinde bulan Alim Altun, “Doktorlarımıza çok teşekkür ediyorum yoğun ağrılar ile geldiğim hastaneden demir gibi çıkıyorum. Burada çok iyi bakıldı bana, özellikle hekimlerime, kattaki hemşireler ve kat çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. Altun, ağrıları ile geldiği memleketinde şifa ile taburcu edilerek evinin yolunu tuttu.


http://www.gazetemerhaba.com/variste-yeni-bir-tedavi-yapistirici-yontemi/

 

Estetik olarak rahatsız edici bir görünüme, günlük yaşam kalitesini düşüren ağrı ve acılara sebep olan varis, günümüzdeki gelişmeler sayesinde kesi yapılmadan tedavi edilebiliyor. Varisin kesisiz tedavi yöntemlerinden biri de yapıştırıcı yöntemi. Özel Sevgi Hastanesi Kalp ve

Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Saçar tarafından başarıyla uygulanan yöntem sayesinde hastalar kısa sürede varislerinden kurtuluyor. Genellikle lokal anestezinin yeterli olduğu yapıştırıcı yönteminde diğer yöntemlerde olduğu gibi varisleşmiş toplardamara bir iğne aracılığıyla giriliyor. Özel kataterlerle varisli damarın içine kasık bölgesinden diz bölgesine kadar vücutla uyumlu yapıştırıcı bir madde enjekte ediliyor. Böylelikle damar kapanarak varis sorununu ortadan kaldırıyor. Bu yapıştırıcı maddenin vücut içinde kullanılması ise tamamen güvenli. Uzun yıllardır, tıp alanında bir çok farklı tedavide bu madde sağlıklı ve başarılı bir şekilde kullanılıyor. Maddenin insan vücuduna herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. Bu uygulamanın diğer ameliyatsız tedavi şekilleri ile kıyaslandığında en önemli avantajı, uygulama sonrasında o bölgede herhangi bir lekelenme ve morluk olmaması ve arkasında herhangi bir iz bırakmaması. İyileşme hızı da diğer yöntemlere göre çok daha hızlı olan uygulamanın ardından hastanın varis çorabı kullanmasına gerek kalmıyor, 1-2 saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilen hasta günlük yaşamına hemen dönebiliyor.


http://www.balikesirhaberajansi.com/haber-19968-sevgi-hastanesi-yle-balikesirde-saglik-var-.html

 SEVGİ HASTANESİYLE BALIKESİRDE SAĞLIKLI GÜNLERE !


17-5-2018
İşte Sevgi Hastanesinde Gerçekleşen Ameliyat

Özel Sevgi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Saçar,gerçekleştirdikleri  Minimal İnvaziv Korener Arter Bypass Cerrahisi (MIDCAB) ile hastaların çok daha kısa bir sürede günlük hayatlarına dönebildiğini söyledi.  Saçar, “Özel Sevgi Hastanesi, MIDCAB yönteminin başarıyla uygulanabilmesi için gerekli olan teknik altyapı, deneyimli uzman kadrosu ve teknolojik imkanlara sahiptir. Bu nedenle hastamızın ameliyatı için MIDCAB yöntemi uygulamaya karar verdik. Hastamızın kalbi çalışır durumda iken sol meme altından 8 cm kadar bir kesi ile kalbe ulaşarak koroner bypass ameliyatını gerçekleştirdik. Kalbin durdurulmadığı ve göğüs kemiği kesilmeden yapılan bu yöntem sonucunda hastalar kısa sürede günlük işlerine dönebilmekte ve iyileşme süreci hızlanmaktadır. MIDCAB olarak isimlendirilen bu yöntem ile kalbe ve baypas için kullanılacak damara sol kaburga kemikleri arasından geçilerek ulaşılmakta, bu esnada herhangi bir kemik dokusuna zarar verilmemektedir. Göğüs kemiği kesilmediği için hastalar ağrı, enfeksiyon ve günlük yaşamı kısıtlayan durumlarla karşılaşmamaktadır. Ayrıca bu ameliyat esnasında kalp durdurulmadığı için kalple ve akciğerle ilgili sorunlarla da karşılaşılma riski oldukça düşüktür. Balıkesir ve çevre illere hizmet veren hastanemizde bu ameliyatın yapılmış olması şehrimiz ve halkımız için önemli bir başarıdır.” dedi. MIDCAB yönteminin kalp ameliyatı olan hastalar için avantajlı olduğunu belirten Saçar, “Yeni ameliyat yöntemi hastanın çabuk iyileşmesini sağlıyor. Göğüs kemiği kesilmeyen hasta kısa sürede normal hayatına geri dönebiliyor.  67 yaşındaki Ersin Bagatur isimli hastamıza yaptığımız ameliyat çok başarılı geçti. Ameliyatın ardından kısa bir süre yoğun bakımda tuttuğumuz hastamızı servise aldık. Daha sonra da taburcu ettik. ” şeklinde konuştu.


http://www.gazetemerhaba.com/30-yasinda-bypass-ameliyati-oldu/

Balıkesir Özel Sevgi Hastanesi, ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonunda, göğüs ağrısı şikayeti ile Balıkesir Sevgi Hastanesi’ne sevk edilen 30 yaşındaki Orhan Karataş’a, acil olarak koroner anjiografi yapıldı. 

Anjiografi’de kalbin bir damarına daha önceden yerleştirilmiş olan stentin tıkandığı ve kalbi besleyen damarlardan bir tanesinde yırtılma olduğu gözlendi. Kalbi besleyen üç damardaki tıkanıklık nedeniyle acil olarak ameliyata alınan Karataş adlı genç hastaya, 2.5 saat süren koroner bypass ameliyatı yapıldı. Ameliyat ekibinde Profesör Dr. Mustafa Saçar ve ekibi ile Anestezi uzmanı Feridun Alkan yer aldı. Gerçekleştirilen ameliyatta, hastanın 3 damarına bypass uygulandı. Ameliyattan sonraki gün servisteki odasında görüştüğümüz hasta Karataş, hem ameliyat ekibine, hem de yoğun bakım ve serviste yattığı sürede kendisi ile yakından ilgilenen sağlık personeline teşekkür etti. Profesör Dr. Mustafa Saçar, yaptığı açıklamada Koroner kalp rahatsızlıklarının kalıtımsal ve sonradan kazanılan risklerle ilişkisi olduğunu belirterek düzensiz beslenme, sigara ve hareketsiz yaşam tarzı ile kalp damarlarının daha hızlı tıkanabileceğini ifade etti. Özellikle sigaranın kalp damarları üzerindeki etkilerine değinen Dr. Saçar, “Tütünlü maddeler, düzensiz yaşam, stres ve kötü beslenme nedeniyle kalp rahatsızlıkları artık çok daha erken yaşlarda görülebiliyor. Bu nedenle genç, yaşlı herkesin kalp ve damar hastalıkları açısından yaşam tarzını gözden geçirmesi gerekmektedir. En ufak bir şüpheli durumda bile doktoruna başvurması önemlidir. Sevgi Hastanesi’nde kalp ve damar hastalıklarına yönelik tanı ve tedavi yöntemleri dünya standartlarında yapılmaktadır. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden hastanemizde yapılan ameliyatlarda yüksek teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Ekibimiz muayene ve kontrollere gelen hastaların tedavisinde oldukça titiz davranmaktadır. Bu anlamda Balıkesir ve çevresine 7 gün 24 saat sağlık hizmeti verilmektedir” </strong>dedi. Başarılı bir koroner bypass ameliyatı geçiren ve üç damarına bypass uygulanan 30 yaşındaki Orhan Karataş,  ameliyatın 3. gününde şifa ile taburcu edildi.